Постинг
23.08 12:26 -
Паметниците на Беларус, Русия и Унгария
Автор: radoykova
Категория: Туризъм
Прочетен: 1420 Коментари: 4 Гласове:
Последна промяна: 23.08 14:01

Прочетен: 1420 Коментари: 4 Гласове:
1
Последна промяна: 23.08 14:01


Руският народ има три основни държави – Руската Федерация, Беларус, Украйна. Това са три сестри, три основни славянски сили. От тези трите сестрички се откроява Беларус и ще поясня с какво.
Анализирайки събитията от последните години, установявам, че Беларус, благодарение на заслугите на нейния водач – Лукашенко, прояви достойнство, доблест, чест, благоразумие. Нещо повече – Беларус в момента служи за пример на Украйна как се постъпва в създалата се ситуация на агресивна политика от Запада, в тази битка от духовно естество, считам, че Лукашенко е изцяло искрен, когато се противопоставя на Запада, извира му от дълбините на душата това противопоставяне, затова е толкова успешен и стабилен, защото е честен, отговорен и последователен.
Така стигаме до поставения въпрос с какво конкретно Беларус служи за пример на Украйна?
Първото явление се случи по време на Пландемията. Беларус е единствената държава в цяла Европа, която официално и ефективно отказа позорните пландемични мерки и не въведе задължения спрямо белоруските граждани по този повод, Лукашенко открито каза, че хората ще се лекуват от грип с естествени методи, както са го правели и до преломната 2020 г.! Надявам се че няма нужда да припомням, че отказа солидните подкупи на СЗО!!! Още тогава в интернет четох, че украинци искат да се преместят да живеят в Беларус, защото в Украйна ПЛАНДЕМИЯТА се разрази в пълна сила, на равно с тенденциите и директивите на Запада. Това е първият момент, в който Беларус послужи за пример на Украйна!
Вторият случай е разразилият се военен конфликт. Беларус винаги е проявявала дружествени отношения с нейните сестри, явява се верен и добър съюзник на Русия във всички направления, а това, което я отдалечава от Украйна е про-западната политика на втората, както и русофобията, по подразбиране. Разбира се, че Беларус ще е дружествена с Русия, стара изпитана мъдрост е да не се сече клон на който седиш! А техният общ клон е руският ген и душа. В същото време обаче, Беларус не желае да бъде въвлечена във война и през цялата изминала година спазва прецизна предпазливост, пазейки своите воински части и спазвайки неучастие, невъвличане.
С това, Беларус доказва разсъдливост и множество добри характеристики и показатели; следователно, оправдава името си – Бела Рус, Бела и Прекрасна в действията си!
Къде е Русия в този анализ? Тя, по моя лична преценка е жестоко ранена в самото нейно сърце. Считам, че ударът, който и се нанася е по-коварен и от нападението на Наполеон, и от нападението на Хитлер! Нещото, което усилва тази трагедия е наличието на вътрешен враг, на предателство, базиращо се на това, че тази война е външно контролирана и управлявана от чужди задкулисни сили, произтичащи не от самата Русия, разбира се, която от своя страна е хваната в .... капан!!!
В тази тежка ситуация, пожелавам на народа на Беларус да осмисли колко ценен човек си имат за президент и каква важна роля изпълняват днес – да дават пример, да проявяват добродетелност, като в същото време да бъдат стожер и бастион на руския ген и душа! Някой трябва да пази и съхранява руския елемент в наши дни! Беларус, в тази конфигурация има важната задача да опази, да съхрани Грааловият принцип, да съхрани руското си самосъзнание и да помага на своите две родни сестри.
Лукашенко – бъди благословен и Бог да пази Беларус!
За сведение на българите, тази година, по случай националния ни празник, 3-ти март, Лукашенко тържествено и официално поздрави българския народ!
"От незапомнени времена нашите страни ги обединяват славянските традиции, общите духовни ценности, православието и кирилицата. Въпреки факта, че Беларус и България са избрали различни пътища на развитие и съюзи, нашето сътрудничество винаги е било конструктивно и е било изградено на принципите на доверие и уважение", се казва в поздравлението, разпространено от посолството на Беларус в България.
Лукашенко отбелязва също, че за освобождението на България и нейната независимост са се борили и беларуси. Президентът на Беларус подчертава, че Минск е неизменно заинтересован от възстановяване на равноправния политически диалог със София, разширяване на търговско-икономическото взаимодействие, контакти между регионите, съвместна научна, образователна и хуманитарна дейност. (4)
На снимката – паметник в Беларус "Три Сестры" (Монумент Дружбы) в чест на дружбата между руския, украинския и беларуския народ. Какъв прекрасен паметник! Ето каква душевност имат беларусците, ето какви послания излъчват – за дружба, за единство, за градивност и благополучие. Браво на Беларус!

Три Сестры (Монумент Дружбы) — монумент на стыке границ Белоруссии, России и Украины. Торжественно открыт 3 мая 1975 года[1] в честь дружбы белорусского, русского и украинского народов.
През цялото време докато съм била в Русия, не съм била свидетел на враждебно настроение към други народности и националности – близки и далечни, напротив, често съм чувала сърдечни, топли думи за други кътчета на света и съответно, народи. Чувала съм прекрасни думи и за България от руснаци, които са посещавали нашата родина и пазят в съзнанието си мили, добри спомени. Като цяло, в Русия е дълбоко вкоренено съзнанието за Дружба между Народите. Дружбата, приятелството е величина, към която руският човек се стреми и това е най-естественото му душевно разположение към света. Не случайно днес, именно Русия се застъпва за идеята за многополярен (многополюсен) свят, в който да се уважава, цени и опазва суверенитета, идентичността, способността за вземане на самостоятелно, независимо решение на отделните народи, по такъв начин, че тези народи сами да коват съдбата си, в свобода; а ядрото на този мироглед е проявеното Уважение и Човеколюбие.
Днес искам да насоча вниманието Ви към необикновения фонтан в Москва, който с наименованието си свидетелства за тази душевна нагласа да се изгражда и развива Дружбата между народите. С подобно наименование е един от най-престижните университети в Русия – „Руски Университет на Дружба на Народите“. При такова настроение, на човек му идва да промълви – „Давайте жить дружно“.

Фонтанът "Приятелство на народите" ( „Дружба народов“) е главният фонтан и един от основните символи на ВДНХ. Създаден е за откриването на ВДНХ през 1954 г. Разположен е на Централния булевард, на площад "Дружба на народите".

Скулптурите на този фонтан
Шестнадесетте женски статуи във фонтана символизират 16-те републики на Съветския съюз - до 1956 г. е съществувала отделна република, Карело-финландската съветска социалистическа република, която по-късно е включена в РСФСР. Всяко от момичетата е облечено в национална носия и държи различен плод или растение: Русия например е с плитка на главата, a в ръката си държи пшеница, Украйна е застанала с венец, а Беларус е изобразена с кърпа и ябълка в ръка.


Това е Русия:

Това е Украйна:

Известни са имената само на няколко модела: естонската танцьорка и актриса Вирве Кипле-Парсаданян, туркменската пианистка Гозел Аннамамедова и съпругата на поета Михаил Светлов - грузинката Родам Амиреджиби. Неотдавна стана известно името на четвърти модел - Антонина Ивановна Гладникова (15.03.1933 - 29.09.2018), съпруга на дизайнера на студията "Мосфилм" Виталий Василиевич Гладников (26 декември 1928 - 26 септември 1999). Тя позира за скулптури, олицетворяващи Беларус, Украйна и Карело-финландската ССР.
Прототипът за скулптурата на Арменската ССР е балерината, солистка на Театъра за опера и балет "Спендиаров" в Ереван, Елена Минасовна Мартиросян (10.03.1930 - 23.08.2015), съпруга на известния хореограф, народен артист на Руската федерация М. С. Мартиросян.
Поглеждайки към фонтана от Главния павилион, на преден план се виждат три славянски републики (от ляво на дясно: Украйна, Русия и Беларус). По посока на часовниковата стрелка скулптурите са подредени в този ред:
РСФСР; Украинска ССР; Узбекска ССР; Грузинска ССР; Литовска ССР; Латвийска ССР; Таджикска ССР; Туркменска ССР; Карело-финландска ССР; Естонска ССР; Арменска ССР; Молдовска ССР; Киргизка ССР; Азербайджанска ССР; Казахска ССР; Беларуска ССР.
Посланието "Дружба на народите" според мен може да бъде тълкувано и в по-широк, универсален смисъл.
В Русия има много красиви скулптури и паметници, с морална подплатеност, по замисъл и изпълнение са в добротата и светлината.
Допълнително, ще посоча сведения, които почерпих от Руския дом на културата в София (3):
"Пътувайки из Русия, можете да видите паметниците, посветени на братята Кирил и Методий. Най-големият монумент е в Мурманск. Намира се на Площада на първоучителите и е авторско копие на паметника на Кирил и Методий в София на скулптора Владимир Гиновски. Тази скулптура е подарък от България. След дълго пътуване от слънчевата страна до студения Мурманск, паметникът достига целта си и е инсталиран през 1990 г.
Още две копия на паметника са монтирани в българския град Благоевград и в Рим, столицата на Италия."
Снимки:

.jpg)

А сега ще напиша нещо за българската следа в Унгария.
В квартал Бекашмедьер-Обуда (Уbuda-Bйkбsmegyer) в Будапеща е открит паметник - „Българската чешма“, който е издигнат на мястото където в миналото е имало българска градина и българските градинари са предлагали своята продукция. Но това далеч не е всичко. Българите са и тези, които привнасят патладжана като култура в Унгария. А заради приносът на нашите градинари към развитието на земеделието, в 14-ти район на Будапеща има улици, които се казват „Български градинар“ (Bolgбrkertйsz utca) и „Чушка“ (Bors utca), а на улица „Патладжан“ ( Padlizsбn utca) е изграден паментик-чешма, където са изобразени български градинар със съпругата и детето му. Различни източници твърдят, че българи се заселват масово в Унгария в края на 18-и и началото на 19-и век. Тогава те започнали да обработват общински земи. През 1799 г. братя Накови, отварят първото българско земеделско училище в страната. Първоначално то стартирало само с 5 ученици. Ето какво казва в интервю за Българското Национално Радио Алекси Андонов, чийто дядо е бил български градинар в Унгария: „В Унгария, в края на XIX век, зеленчукопроизводството е било доста слабо и неразвито. Земеделието също по принцип е било много зависимо от времето. Ако вали дъжд, има добра реколта. Когато идват българските градинари, те вкарват изцяло нови технологии с поливане и с това нещо донякъде монополизират пазара на зеленчуци в Унгария след Втората световна война, когато има много глад. Българите, общо взето, спасяват Будапеща от глад. Тогава, като признание от унгарската община, получават мястото за културния дом, където е изграден сега. Общо взето, много неща са дали българите на Унгария“ (1).
Унгария! Освен всички многобройни и добре известни достойства на Унгария, българите са сред 13-те официално признати малцинства от Унгария през 2014 година. „В Унгария сме пуснали доста сериозни корени. Официално в конституцията сме признати като част от унгарската нация.“ (2)
(1) - https://www.botanicalife.org/articles/%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%88-%D0%B2-%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F%2C-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B5%D1%88-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F?fbclid=IwAR1EGOfyZx7IlhJI0CoVx_7N0cjT3IOK57QfRlLsV3__CX0ShJ1NGhvcdw0
(2) - https://bnr.bg/horizont/post/101134405/v-ungaria-uvajavat-balgarite?fbclid=IwAR2fzEnlbeuYyTxo-ZUtCfWNSOdZZKT2ZTDb4lrDpfN3K_t_5_yqPSQd8ys
(3) - https://t.me/RKIC_Sofia/4325
(4) - https://www.dnes.bg/notifikacii/2023/03/03/lukashenko-ni-pozdravi-za-3-ti-mart-za-bylgariia-i-neinata-nezavisimost-sa-se-borili-i-belarusi.561989
Юлия Радойкова
Анализирайки събитията от последните години, установявам, че Беларус, благодарение на заслугите на нейния водач – Лукашенко, прояви достойнство, доблест, чест, благоразумие. Нещо повече – Беларус в момента служи за пример на Украйна как се постъпва в създалата се ситуация на агресивна политика от Запада, в тази битка от духовно естество, считам, че Лукашенко е изцяло искрен, когато се противопоставя на Запада, извира му от дълбините на душата това противопоставяне, затова е толкова успешен и стабилен, защото е честен, отговорен и последователен.
Така стигаме до поставения въпрос с какво конкретно Беларус служи за пример на Украйна?
Първото явление се случи по време на Пландемията. Беларус е единствената държава в цяла Европа, която официално и ефективно отказа позорните пландемични мерки и не въведе задължения спрямо белоруските граждани по този повод, Лукашенко открито каза, че хората ще се лекуват от грип с естествени методи, както са го правели и до преломната 2020 г.! Надявам се че няма нужда да припомням, че отказа солидните подкупи на СЗО!!! Още тогава в интернет четох, че украинци искат да се преместят да живеят в Беларус, защото в Украйна ПЛАНДЕМИЯТА се разрази в пълна сила, на равно с тенденциите и директивите на Запада. Това е първият момент, в който Беларус послужи за пример на Украйна!
Вторият случай е разразилият се военен конфликт. Беларус винаги е проявявала дружествени отношения с нейните сестри, явява се верен и добър съюзник на Русия във всички направления, а това, което я отдалечава от Украйна е про-западната политика на втората, както и русофобията, по подразбиране. Разбира се, че Беларус ще е дружествена с Русия, стара изпитана мъдрост е да не се сече клон на който седиш! А техният общ клон е руският ген и душа. В същото време обаче, Беларус не желае да бъде въвлечена във война и през цялата изминала година спазва прецизна предпазливост, пазейки своите воински части и спазвайки неучастие, невъвличане.
С това, Беларус доказва разсъдливост и множество добри характеристики и показатели; следователно, оправдава името си – Бела Рус, Бела и Прекрасна в действията си!
Къде е Русия в този анализ? Тя, по моя лична преценка е жестоко ранена в самото нейно сърце. Считам, че ударът, който и се нанася е по-коварен и от нападението на Наполеон, и от нападението на Хитлер! Нещото, което усилва тази трагедия е наличието на вътрешен враг, на предателство, базиращо се на това, че тази война е външно контролирана и управлявана от чужди задкулисни сили, произтичащи не от самата Русия, разбира се, която от своя страна е хваната в .... капан!!!
В тази тежка ситуация, пожелавам на народа на Беларус да осмисли колко ценен човек си имат за президент и каква важна роля изпълняват днес – да дават пример, да проявяват добродетелност, като в същото време да бъдат стожер и бастион на руския ген и душа! Някой трябва да пази и съхранява руския елемент в наши дни! Беларус, в тази конфигурация има важната задача да опази, да съхрани Грааловият принцип, да съхрани руското си самосъзнание и да помага на своите две родни сестри.
Лукашенко – бъди благословен и Бог да пази Беларус!
За сведение на българите, тази година, по случай националния ни празник, 3-ти март, Лукашенко тържествено и официално поздрави българския народ!
"От незапомнени времена нашите страни ги обединяват славянските традиции, общите духовни ценности, православието и кирилицата. Въпреки факта, че Беларус и България са избрали различни пътища на развитие и съюзи, нашето сътрудничество винаги е било конструктивно и е било изградено на принципите на доверие и уважение", се казва в поздравлението, разпространено от посолството на Беларус в България.
Лукашенко отбелязва също, че за освобождението на България и нейната независимост са се борили и беларуси. Президентът на Беларус подчертава, че Минск е неизменно заинтересован от възстановяване на равноправния политически диалог със София, разширяване на търговско-икономическото взаимодействие, контакти между регионите, съвместна научна, образователна и хуманитарна дейност. (4)
На снимката – паметник в Беларус "Три Сестры" (Монумент Дружбы) в чест на дружбата между руския, украинския и беларуския народ. Какъв прекрасен паметник! Ето каква душевност имат беларусците, ето какви послания излъчват – за дружба, за единство, за градивност и благополучие. Браво на Беларус!
Три Сестры (Монумент Дружбы) — монумент на стыке границ Белоруссии, России и Украины. Торжественно открыт 3 мая 1975 года[1] в честь дружбы белорусского, русского и украинского народов.
През цялото време докато съм била в Русия, не съм била свидетел на враждебно настроение към други народности и националности – близки и далечни, напротив, често съм чувала сърдечни, топли думи за други кътчета на света и съответно, народи. Чувала съм прекрасни думи и за България от руснаци, които са посещавали нашата родина и пазят в съзнанието си мили, добри спомени. Като цяло, в Русия е дълбоко вкоренено съзнанието за Дружба между Народите. Дружбата, приятелството е величина, към която руският човек се стреми и това е най-естественото му душевно разположение към света. Не случайно днес, именно Русия се застъпва за идеята за многополярен (многополюсен) свят, в който да се уважава, цени и опазва суверенитета, идентичността, способността за вземане на самостоятелно, независимо решение на отделните народи, по такъв начин, че тези народи сами да коват съдбата си, в свобода; а ядрото на този мироглед е проявеното Уважение и Човеколюбие.
Днес искам да насоча вниманието Ви към необикновения фонтан в Москва, който с наименованието си свидетелства за тази душевна нагласа да се изгражда и развива Дружбата между народите. С подобно наименование е един от най-престижните университети в Русия – „Руски Университет на Дружба на Народите“. При такова настроение, на човек му идва да промълви – „Давайте жить дружно“.

Фонтанът "Приятелство на народите" ( „Дружба народов“) е главният фонтан и един от основните символи на ВДНХ. Създаден е за откриването на ВДНХ през 1954 г. Разположен е на Централния булевард, на площад "Дружба на народите".

Скулптурите на този фонтан
Шестнадесетте женски статуи във фонтана символизират 16-те републики на Съветския съюз - до 1956 г. е съществувала отделна република, Карело-финландската съветска социалистическа република, която по-късно е включена в РСФСР. Всяко от момичетата е облечено в национална носия и държи различен плод или растение: Русия например е с плитка на главата, a в ръката си държи пшеница, Украйна е застанала с венец, а Беларус е изобразена с кърпа и ябълка в ръка.


Това е Русия:

Това е Украйна:

Известни са имената само на няколко модела: естонската танцьорка и актриса Вирве Кипле-Парсаданян, туркменската пианистка Гозел Аннамамедова и съпругата на поета Михаил Светлов - грузинката Родам Амиреджиби. Неотдавна стана известно името на четвърти модел - Антонина Ивановна Гладникова (15.03.1933 - 29.09.2018), съпруга на дизайнера на студията "Мосфилм" Виталий Василиевич Гладников (26 декември 1928 - 26 септември 1999). Тя позира за скулптури, олицетворяващи Беларус, Украйна и Карело-финландската ССР.
Прототипът за скулптурата на Арменската ССР е балерината, солистка на Театъра за опера и балет "Спендиаров" в Ереван, Елена Минасовна Мартиросян (10.03.1930 - 23.08.2015), съпруга на известния хореограф, народен артист на Руската федерация М. С. Мартиросян.
Поглеждайки към фонтана от Главния павилион, на преден план се виждат три славянски републики (от ляво на дясно: Украйна, Русия и Беларус). По посока на часовниковата стрелка скулптурите са подредени в този ред:
РСФСР; Украинска ССР; Узбекска ССР; Грузинска ССР; Литовска ССР; Латвийска ССР; Таджикска ССР; Туркменска ССР; Карело-финландска ССР; Естонска ССР; Арменска ССР; Молдовска ССР; Киргизка ССР; Азербайджанска ССР; Казахска ССР; Беларуска ССР.
Посланието "Дружба на народите" според мен може да бъде тълкувано и в по-широк, универсален смисъл.
В Русия има много красиви скулптури и паметници, с морална подплатеност, по замисъл и изпълнение са в добротата и светлината.
Допълнително, ще посоча сведения, които почерпих от Руския дом на културата в София (3):
"Пътувайки из Русия, можете да видите паметниците, посветени на братята Кирил и Методий. Най-големият монумент е в Мурманск. Намира се на Площада на първоучителите и е авторско копие на паметника на Кирил и Методий в София на скулптора Владимир Гиновски. Тази скулптура е подарък от България. След дълго пътуване от слънчевата страна до студения Мурманск, паметникът достига целта си и е инсталиран през 1990 г.
Още две копия на паметника са монтирани в българския град Благоевград и в Рим, столицата на Италия."
Снимки:

.jpg)

А сега ще напиша нещо за българската следа в Унгария.
В квартал Бекашмедьер-Обуда (Уbuda-Bйkбsmegyer) в Будапеща е открит паметник - „Българската чешма“, който е издигнат на мястото където в миналото е имало българска градина и българските градинари са предлагали своята продукция. Но това далеч не е всичко. Българите са и тези, които привнасят патладжана като култура в Унгария. А заради приносът на нашите градинари към развитието на земеделието, в 14-ти район на Будапеща има улици, които се казват „Български градинар“ (Bolgбrkertйsz utca) и „Чушка“ (Bors utca), а на улица „Патладжан“ ( Padlizsбn utca) е изграден паментик-чешма, където са изобразени български градинар със съпругата и детето му. Различни източници твърдят, че българи се заселват масово в Унгария в края на 18-и и началото на 19-и век. Тогава те започнали да обработват общински земи. През 1799 г. братя Накови, отварят първото българско земеделско училище в страната. Първоначално то стартирало само с 5 ученици. Ето какво казва в интервю за Българското Национално Радио Алекси Андонов, чийто дядо е бил български градинар в Унгария: „В Унгария, в края на XIX век, зеленчукопроизводството е било доста слабо и неразвито. Земеделието също по принцип е било много зависимо от времето. Ако вали дъжд, има добра реколта. Когато идват българските градинари, те вкарват изцяло нови технологии с поливане и с това нещо донякъде монополизират пазара на зеленчуци в Унгария след Втората световна война, когато има много глад. Българите, общо взето, спасяват Будапеща от глад. Тогава, като признание от унгарската община, получават мястото за културния дом, където е изграден сега. Общо взето, много неща са дали българите на Унгария“ (1).
Унгария! Освен всички многобройни и добре известни достойства на Унгария, българите са сред 13-те официално признати малцинства от Унгария през 2014 година. „В Унгария сме пуснали доста сериозни корени. Официално в конституцията сме признати като част от унгарската нация.“ (2)
(1) - https://www.botanicalife.org/articles/%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%88-%D0%B2-%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F%2C-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B5%D1%88-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F?fbclid=IwAR1EGOfyZx7IlhJI0CoVx_7N0cjT3IOK57QfRlLsV3__CX0ShJ1NGhvcdw0
(2) - https://bnr.bg/horizont/post/101134405/v-ungaria-uvajavat-balgarite?fbclid=IwAR2fzEnlbeuYyTxo-ZUtCfWNSOdZZKT2ZTDb4lrDpfN3K_t_5_yqPSQd8ys
(3) - https://t.me/RKIC_Sofia/4325
(4) - https://www.dnes.bg/notifikacii/2023/03/03/lukashenko-ni-pozdravi-za-3-ti-mart-za-bylgariia-i-neinata-nezavisimost-sa-se-borili-i-belarusi.561989
Юлия Радойкова
Следващ постинг
Предишен постинг
Второ, защо не хванеш първия влак за Русия, щом чак толкова те кефи?
Трето, унгарците пък съвсем не са славяни.
Четвърто, обясни на Естония, Литва, Латвия, Карелия и Финландия колко хубаво са си живеели в СССР и колко добре ще им бъде да станат руснаци.
Пето. Радойкова, имам сериозни съмнения, че не си живяла в Русия.
цитирайТрето, унгарците пък съвсем не са славяни.
Четвърто, обясни на Естония, Литва, Латвия, Карелия и Финландия колко хубаво са си живеели в СССР и колко добре ще им бъде да станат руснаци.
Пето. Радойкова, имам сериозни съмнения, че не си живяла в Русия.
Благодаря ти, драги ми съотечественико, че поне не употреби нецензурна реч.
цитирайи в името на дружбата ли руските войски нападнаха Украйна и избиват украинци? Логиката ти е направо възхитителна :)
цитирайне знае за Майдана и за ОСЕМ-ГОДИШНИТЕ ОРЪДЕЙНИ ОБСТРЕЛИ НА дОНЕЦК И ЛУГАНСК, нито за ЖИВИТЕ ИЗГОРЕНИ руснаци в Одеса.
Дали не знае, или заработва грантове?
цитирайДали не знае, или заработва грантове?