Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
07.09.2025 10:45 - Отзив за честването на 6-ти септември, огън и жупел.
Автор: radoykova Категория: Лайфстайл   
Прочетен: 801 Коментари: 0 Гласове:
2

Последна промяна: 13.09.2025 15:25

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Вчера бе национален празник на Р България - Съединението на Княжество България с Източна Румелия, което е около 2/3 от реалното българско землище.
Това, което констатирах поглеждайки в българското интеренет, а значи душевно-мисловно пространство е покъртително - множество нападки, хули, язвителни, грозни думи срещу Русия, под претест за "нейни подли игри" и "зла воля срещу обединението на България".
По този повод искам да кажа следното:

1. До колкото ми е известно, в България има много историци, тъй като българите като цяло имат предпочитание към тази дисциплина - историята. Мнозина се интересуват любителски. Моля ви се, ако все още не сте си изяснили обстоятелствата, детайлите, подробностите около събитията свързани със 6.09.1885г и ролята на Руската империя по отношение на България, въпреки наличните сведения и материали от Пламен Пасков, обърнете се към мен, да ви посоча отново аудио, видео материали, писмен текст. Или вие не чувате? Или вие такива материали не слушате и не четете? Или ще кажете, че не сте разбрали? Все още?! Та Пламен Пасков разбули лъжите и изфабрикуваните манипулации и заблуди на подвелите се относно тези събития още през 2023г, минаха цели 2 години да се ограмотите и запознаете! Недейте така, срамота е!

2. Разкаянието, покаянието – това е ценен опит и път, през който трябва да премине християнизираната душа. Най-важното е християнизирането на душата, това, което този човек – носител на християнски ценности, със сигурност ще запази и занапред, такова нещо не може да се изтрие от вечната памет и отпечатъка!

Една от основните причини, поради които не съм в мир и не съм в съгласие с масовия тренд и поведение, е, че във връзка с престъплението срещу Русия не виждам в достатъчна степен или изобщо не виждам покаяние и разкаяние.

Защото много неща могат да се разберат, например, че в момента е невъзможно да се промени политическият курс (въпреки че това е много относително и се отнася именно до качеството на душевно-духовната същност и волята на самия народ), но липсата на чувство за покаяние, разкаяние - прави ситуацията за мен почти непоносима, а трябва да търпиш и да носиш на себе си, и при това да се стремиш да живееш сред тази реалност и въпреки нея - със смисъл, в смисъл.

При това, покаянието само по себе си също не е достатъчно. Защото трябва да бъдеш и защитник. Сега наистина е възможно да изплатиш вината си към Русия чрез защита на Истината. И тогава възниква въпросът - къде е тя, армията от защитници, колко са те, които ще преборват нечестивото, несправедливото поругаване и вредителство срещу Русия? В тази връзка илюстрирах пример по повод вчерашния национален празник. Колко хора се изказаха в защита на доброто име на Русия? Това е очевидно. Защото, ако не беше безценната помощ (наистина такава помощ е безценна, това е Божи Дар) на Русия, нямаше да има обединение на 2/3 от българските земи през 1885 г., на 6 септември.

Няма я тази армия от защитници на справедливостта на 6-ти септември. Нещо повече - виждам неистова активност постоянно Русия да бъде поругавана, да бъде споменавана с ЛОША дума дори тогава, когато може да бъде пропуснато споменаването й. Ако Русия не е спомената изрично, постоянно се намира някой "активист", който да отправи призив, да ръчка другите събеседници с посланието, при това във връзка с вчерашния национален празник - "кажете, кажете колко гадна, противна и долна е Русия!" .... Това констатираха моите очи и моята съвест, в съчетание с интуиция.
Вчера не видях нито един защитник!
И така преминавам към точка 3:

3. Ако България си изпати, тя ще страда заради това поругаване, това надругателство и живот в лъжа, лъжа, която е в полза на нео-либералния строй и на русофобията. Не бива Свещенните Дарове и Божия благословия, излети чрез Русия и руския народ към България да бъдат поругавани, да се извършва издевателство и извращение. Аз не съм съдник и няма да съдя. Но е очевиден факт, че откакто България предприе курс на война във всчики сфери и области срещу Русия, вътрешното и положение става все по-катастрофално. Последното обаче не пречи хората да продължат своята възхвала, поднасяне на лаврови венци и титуловане за духовно първенство и водачество в полза на България, разбира се!


България има Божията милост, добър, благ, всемилостив е Гопод и много прощава в дълготърпение и давайки многократно шансове за изправление. Но действията на самите хора, многократно и сиситемно подкопават смисъла на тази милост, като предизвикват зловредни процеси за вътрешния живот на страната. Днес България души себе си със собствените си ръце, унищожава самата себе си чрез свои хора и вътрешни "активисти".

Затова, каквото има да става с България занапред, пак по Божия милост ще стане, аз не смея да пиша обаче, логично и трезво погледнато, какво хората си предизвикват. За мен хулителската кампания срещу Русия по повод на Съединението и по повод на всички останали исторически събития е недопустимо кощунство, морално престъпление.
За мен мълчанието на болшинството, на прословутите 70% в тези условия и реалности е равносилно на предателство. Предателство. Преддателство. Отстъпление от Истината, Правдата, Доброто.

От свое име казвам на цялата общественост, че българите позволиха разпространението на русофобия в своите земи и предели и нивата и размера на грозни постъпки и прояви в тази връзка са преминали всички допустими и търпими граници.

Поради тази причина спрях да празнувам трети март, а "любезните" "сънародници" ме отвратиха от честването и на деня на Съединенито. След като Русия на този ден е поругавана от злосторници и злоезичници, за мен това не е празник!!!!

Отвратително. Омерзително. Недостойно.

Повтарям, ако някой все още не ме е разбрал - обявявам, че всеки, който хули, ругае и злослови срещу Русия във връзка със Съединението на България (1885г.) извършва тежко морално престъпление!

Русия ПЛАТИ за Съединението на България, от себе си даде, без да поставя условия, без да иска нещо в замяна, многократно е спасявала и избавяла от злото България по най-различни методи и начини и е дарявала безчет подаръци и Дарове, проявявайки щедрост, братска любов, жертвоготовност, самоотрицание, всеотдайност, самопосвещение.

Това ли ще поругавате?
Това ли ще потъпквате?
Довиждане.

Законът на Кармата действа, работи. И видимо е наложително да се произнесе, защото тези вироглави, самонадеяни, надменни, невежествени, коварни, подли, подкупени, купени нечестивци не разбират с благия метод на доброто, което прощава, съзидава и дава шанс за изправление. Още повече, че в днешна България - няма покаяние, няма разкаяние, има гордост!

Достатъчно. Повече няма какво да си кажем. Повече не желая с вас да разговарям, всичките, вкупом. Защото Предателството е факт.

*************************************

Ако сте слушали интервюто при Карбовски с Ал. Дугин, значи сте чули как той обяснява разрива между България и Русия на примера на семейните отношения, той казва, че това прилича на ситуацията при която съпругът (Русия) се връща у дома след командировка, но там, за негово най-голямо удивление, неговата съпруга (България) му казва, че тя и децата вече го мразят, тъй като той не бил проявил необходимото внимание към тях през това време. Съпругът казва, че просто е бил зает със служебните си задължения и съжалява, че не е пращал картички, че той е все така верен и ги обича и иска да е всичко както преди, но жената казва, че няма път назад, те, всички останали членове на семейството от своя страна са сърдити, недоволни, обидени и затова прекратява брачния съюз.

И понеже аз изпитах нещо като шок от действителността, какво се случва в деня на националния празник на Р България, 6-ти септември, ще напиша и аз една история за разрива на българо-руските отношения, в стил на Дугин, на примера на семейните отношения.

Този път обаче, съпругът ще бъде българин, а жената – рускиня, както повелява традицията, нали? Как ли да я наречем булката от Русия? Предлагам да и дадем име, хайде да я наречем Наташка, защото това е много популярно руско име за жена. Мъжът докарва младата невеста в родния си край, а тя, нали е рускиня, а руският дух е наднационален, в нейната душа няма нито капчица национализъм, тя веднага се асимилира в българския народ, побългарява се, детето носи български имена, расте с българско самосъзнание и гражданство, а тя обиква и приема България като своя не втора, а даже първа родина, с готовност там да бъде през целия си живот. Мъжът обаче се оказва, че не я взел съвсем по любов, а с тази пресметливост, че му е трябвала прислужница. Наташка е всеотдайна, предана, труди се, дете отглежда, но постепенно разбира, че тя, в тази България не е съвсем съпруга, а безправна прислужница, на която е отредена горчивата съдба само да търпи. Тя търпи, понася несгодите, но едновременно с непочтеното отношение на мъжа, животът в България се влошава все повече и когато тя вижда, че животът в България губи всякакъв смисъл, а също така няма никаква опора и сигурност, един ден си събира багажа и решава да се завърне в нейната родина Русия. Тогава мъжът и казва на изпроводяк – тръгвай си, не си единствената жена на този свят, взех от теб каквото взех, обаче да знаеш, че ти си никой, персона нон грата, тук в България нямаш нищо, нищо не признавам да е твой принос и заслуга, всичко постигнато и натрупано през тези години е само мое, за мен, само за мен. Наташка се прибира в родината си Русия, а зад гърба й е всичко това, което тя даде от себе си, вложи в България, но без признание. Нейният мъж си е все така в родината България и я споменава за пред хората с лоша дума като лоша съпруга, която го била изоставила в тежък момент, когато боледувал, защото иска околните да му съчувстват и да повярват, че вината е изцяло нейна. Наташка така си остана без мъж, то не и трябва, а мъжът натрупа допълнителни опитности с други жени.

Къде е правдата обаче? Рано или късно ще излезе наяве, защото нищо явно не остава тайно.
На примера на тази история, българо-руските отношения се оказаха един нещастен брак без развитие и без желание за борба за спасяването им от страна на мъжа.

---------------------------------------------------------------

Достатъчно е да сравним химните на другите страни с руския, за да усетим разликата, къде е мракът, къде е светлината, къде са силите на подземното царство, къде са Божествените и по отношение на кои страни по света Русия е пълна противоположност в духовен смисъл.

Ако обобщим, Бог обича да се проявява и изразява чрез руската душа, чрез руснаците, тъй като именно те притежават специална възприемчивост, отвореност и вътрешни способности да изпълняват Божията воля успешно, с лекота и дори с майсторство.

Кой накара руснаците да спасят българските моряци през 2022 г.? - Бог.
Кой накара руснаците да спасят България от ужасните по мащаб пожари през 2007 г., при това безвъзмездно? - Бог.
Кой накара руснаците многократно да плащат за България? - Бог.
И така нататък.
Трябва да се признае и виртуозността на руснаците при разрешаването на сложни, остри проблеми в България, когато Русия успяваше без излишнo кръвопролитие и разпалване на нови бойни действия, да разрешава спорни въпроси в полза на България, например - по повод обединението на 2/3 от българските земи през 1885 г., по повод окончателното освобождение на Варна, по повод запазването на териториалната цялост на България след края на Втората световна война, когато САЩ и Великобритания определиха България в списъка на загубилите страни, а Гърция претендираше за огромни парчета земя като компенсация! Именно руснаците, на официално ниво, пощадиха и в този момент България и запазиха всичките й земи, включително придобитата Южна Добруджа, която беше подкуп, изкушение чрез съблазън от Хитлер и хитлеро-фашистките сили за да се съгласи България на нечестив съюз с тях. Русия запази за България дори тези земи (които, разбира се, са от древни времена български), не пожела да отнема нищо и по никакъв начин да ощетява или наказва България; напротив – за пореден път се застъпи за нея! Както винаги. (1)

Примерите са много.
Фактът остава факт, че Русия е направила много добрини за България.
Затова силно се надявам, че Русия ще бъде под Божията закрила, защита и ръководство и ще намери своя път към избавление от земното зло, което задушава и измъчва цялото човечество. И силно се надявам, че нейната заслужена положителна карма за цялата й благотворителност по целия свят ще й помогне като любимо дете под покрива на Всевишнего.

Русия е земният представител на Божията благодат, благословия и спасение за България, в качеството си на посредник, изпълнител, брат, сестра, майка и баща, тъй като тя е единствената, няма друга такава, нито е имало, едва ли някога ще има.


С руснаци винаги е възможно да се постигне разбирателство в хармония.
Не е правилно да се пренасочва недоволство към Русия, когато целият свят недолюбва България, това е страна, която е с враждебно настроени или в най-добрия случай, неутрални съседи и без приятели!
Няма разсъдък и трезва мисъл, когато монотонно се изливат обвинения срещу Русия колко била прегрешила спрямо България, когато в действителност, България е ощетена от други държави. България е ощетена от Запада, който действа във вреда, а съседните държави са провеждали враждебна и агресивна политика срещу България.

----------------------------------------------

(1) - След окончанието на II Световна война, съветският външен министър Молотов казва:
"Българи, бъдете спокойни, вашата граница ще остане непокътната." И тя остана непокътната, въпреки исканията на Гърция и Великобритания, всичко на юг от линията Горна Джумая - Асеновград да стане гръцко.

( трябва да се има в предвид, че на Парижката мирна конференция съседите ни претендираха за наша територия с площ от 10 000 кв. км с население над 400 000 души!)

Решаваща роля за размера на репарациите и за искането на български територии има политическата комисия. Там позицията на държави като Гърция, Британия, САЩ е ожесточена срещу България. В тази връзка е историческата декларация на съветският външен министър Вячеслав Молотов:
„Политическата игра с гласуването на въпроса за българо-гръцката граница няма да бъде одобрена от общественото мнение на демократичните страни. Очевидна е грешната сметка, направена с тази политическа игра. Ето защо ние с увереност заявяваме на българите, нашите приятели - българи, бъдете спокойни, вашата граница ще остане непокътната!“

(2) -
Maria Andonova Pirgova, ф.б.:
Есента на 1885 г. в Лондон са бесни от Съединението на България. Издаден е може би най-антибългарския текст без автор - "Българите такива, каквито са". Пасквил на 80 страници, в който българите са варвари, нисша раса, зловещи, жестоки, противни. Те застрашават Гърция, Турция, Сърбия.На Балканите елините трябва да наследят турците и заедно да не допускат "всяка дребна варварска нация да си прави държава". /Брошурата е издадена 2023 г.от "Изток-Запад"/.

---------------------------------

Никола Филипов, Лондон, 6 септември, 2028г., ф.б.:

"Тази статия съм публикувал вече в някои вестници преди няколко години. Бях поканен и на половинчасово интервю по БНТ, но... на петата минута ми казаха "Благодарим Ви..." и ме прекъснаха. Защото поканилият ме редактор мислил, че в това интервю ще докаже как Англия подкрепила Съединението, а Русия се противопоставила. Но... документът доказва точно обратното!

АНГЛИЙСКА КНИГА ЗА БЪЛГАРСКОТО СЪЕДИНЕНИЕ ОТ 1885 г. Поради сходство в заглавията с английската ми книга „Българите из Лондон“, като написах в Гугъл заглавието на книгата си, случайно открих неизвестна английска брошура „Българите такива, каквито са“. Издадена в Лондон през септември 1885 г. в огромен за времето си тираж. Разбира се, заглавието ме заинтригува и отидох в най-близката библиотека да си я поръчам за прочит. Там, след неколкоминутно боравене с компютъра ме информираха, че от нея са запазени всичко на всичко четири екземпляра в четири научни библиотеки в света. И единственият вариант е да отида в отдела за редки книги в най-голямата (общо 170 милиона единици) библиотека в света – Британската.

Аз съм клиент на тази библиотека и публикувах дори статия за изложбата ѝ, в която има три средновековни български четвероевангелия. Заявих книгата и според наредбата трябваше да ми я доставят до три дни. След седмица обаче още я нямаше и служителят предположи, че някъде се ползва от научни работници. Ангажирах българка, работеща в тази библиотека. Учудването ни бе голямо, че в течение на месец и тя не можа да се докопа. След две-три поръчки и почти тримесечно чакане, получих имейл, че книгата ми е доставена в читалнята за редки екземпляри. В тази библиотека се влиза като в самолет – проверки и сканирания още на входа. В читалнята - още проверки и няколко наблюдатели. Можеш да внесеш само молив и бели листове, нищо друго! А погледът ми установи, че и всяко читателско място се записва от видеокамерите от три-четири различни ъгъла на наблюдение.

Оказа се, че брошурата е издадена специално за българското Съединение и е уникална. След разглеждането на въпроса в парламента, тя е включена в „Сборник от важни за английската политика документи“. В България никой не знаеше за съществуването ѝ. Понеже не влизала в списъка на забранените за копиране, платих и получих копие срещу подпис, че ще я ползвам за изследователски цели и няма да я разпространявам. Но... аз направих още два екземпляра и дарих едно на Националната библиотека „Кирил и Методий“ в София, друго – на Пловдивската библиотека „Иван Вазов“. С какво е толкова интересна тази книга, какво пише за българите там? Книгата е отпечатана само седмица след Съединението на Княжество България с Източна Румелия и целта е била да информира или ако искаме да бъдем по-точни – да дезинформира британското население и го подготви психологически за евентуална нова „Кримска война“, в която цяла Европа ще воюва срещу Русия. Макар че е издадена от Патриотична организация, тя отразява официалната политика на Англия по българския въпрос от средата на 19-ти век и до Съединението, щом сетне е включена в Сборника от важни за английската политика документи. Тази книга най-после ми обясни защо Русия е изтеглила офицерския състав от българската армия при обявяване на Сръбско-българската война.

Съединението на Княжество България с Източна Румелия е предизвикало огромна тревога в Британската империя. Както винаги, вдигнал се шум, че и това е дело на руския царски двор, който постепенно се стремял да постигне Санстефанска България с излаз на Егея.

Първата страница на книгата започва с едно огромно заглавие: „ИСТИНАТА ЗА ИЗТОЧНА РУМЕЛИЯ“!?! И първото изречение гласи, че революцията в Източна Румелия (Съединението) застрашително подновява целия източен въпрос! Внушава се, че към коренното гръцко население, между 6-ти до 15-ти век по тези земи се заселили някои варварски племена, между които и диваците – българи. Тия дивашки племена взаимно се изтребвали, докато в 14 и 15 век дошли турците и въдворили ред и порядък в региона.

Подчертава се, че турците са добре управляваща раса, но направили голяма грешка, че не форсирали потурчването на завареното местно население. Вследствие на това, през последните 18-ти и 19-ти век руски емисари развили сепаратистко движение сред родствените им славяно-българи, организирали и въстание, докато накрая след брутална Руско-турска война им създали и държава.

Интересно е твърдението, пропагандната лъжа, че под покровителството на генерал Гурко, диваците-българи изклали, избесили и живи изгорили над един милион гърци и турци, за да може българите да добият превес по тези земи. В края на войната Русия се опита да изгради една Велика България...“ – пише в документа. Но Англия не позволи, защото (цитирам): „Гърция има законното основание да наследи турската власт южно от Стара планина“. Междувпрочем в Гърция и сега смятат, че Източна Румелия е била втора гръцка държава и там има клубове „Източна Румелия“ на чийто стени виси картата ѝ.

„Тук жизнено най-важният въпрос е да не се допусне Русия да стъпи в Константинопол. Англия много добре знае това. Не случайно похарчихме 100 милиона лири и 50 000 човешки живота през 1854 г. (в Кримската война) за да я спрем!“

В много английски източници се споменава, че ако не е била намесата на Англия в Кримската война, Русия щяла да освободи България още тогава - четвърт век по-рано. В Добруджа се били разположили превантивно английски войски за недопускане освобождението ни, а край Варна били изградени дори и военно-полеви болници.

Цялата въпросна английска брошура „Българите такива каквито са“ възхвалява гърци и турци и внушава, че „ако се налага някой да измести турците между Стара планина и Егейско море – то това трябва да са гърците и в никакъв случай българите!“. „Гърците са наши приятели и по инстинкт, и по традиция, и по интереси!“ – твърди книжлето. Иска ми се да прокоментирам следния цитат от книгата: „Гърците са много по-висша раса в сравнение с българите и биха третирали по-справедливо мюсюлманите, отколкото тях!“.

Всеки знае как се третират мюсюлманите в днешна Гърция и как – в България! Само един факт бих споменал: докато в България никнат като гъби нови и нови джамии, то в Гърция джамия може да се разруши (ако някъде е останала), но не и да се построи нова такава. А от опит знам, че там държавна работа на друговерци не дават и правата им са съвсем ограничени...

Едва по време на Балканските войни, депутатите братя Чарлз и Ноел Бъкстон, след продължителна обиколка, срещи и разговори с обикновени хора из всички балкански страни установяват истината и декларират в английския парламент, че на Балканите най-толерантни към друговерците и съседите си са българите, а не гърците.

От разглежданата тук английска книга става ясно, че Великобритания вдига в тревога цяла Европа. Тогава тя е най-мощната империя в света и като такава предупреждава Русия, че ако одобри това Съединение и остави руски офицери в българската армия, то срещу нея ще воюва заедно с цяла Европа. При опасността да се загуби дори допуснатото по размери Княжество България, какви други варианти са оставали на Русия, освен да изтегли офицерите си и да оголи войската ни срещу насъскваната Сърбия?

Героизмът на българските войници обаче, всеотдайността на капитаните и сержантите, ентусиазмът на целия народ от двете страни на Стара планина не остават скрити за многобройните кореспонденти и наблюдатели от цял свят. В крайна сметка Западна Европа се убеждава, че това Съединение не е дело на царските руски емисари, а стремеж за частично обединение на народа ни и го признава като свършен факт! "

------------------------------------------------------------------------------------

Откъс от публикацията на Иван Русанов, f.b., септември 2025г:

"
1. Днешна България е не само Освободена, а създадена в буквалния смисъл на думата от Русия, от Александър II Цар Освободител! Затова и паметникът му е точно пред Народното събрание в София!

2. Българската държавност след ОСВОБОЖДЕНИЕТО е създадена и ПЛАТЕНА пак от Русия! Не само образно казано, а и в най-буквалния смисъл и значение на тази дума: с кръв, жертви, пари-118 млн. златни франка!

3. Българското СЪЕДИНЕНИЕ е спасено пак именно чрез дипломатически натиск от страна на Русия! Въпреки формално неутралната (неодобрителна) позиция на цар Александър II (който между другото е не само участник в Освободителната за нас руско-турска война 1877-78 години, но даже е един от инициаторите и в Русия)!
Но не само това - то е пак ПЛАТЕНО от нея!
Защото при Съединението има маса османски активи, които попадат в юрисдикцията на България (от османска гледна точка - заграбени от "окупираната" и освободена от Русия държавна формация - България! Една ЖП линия, строена от барон Хирш, е била крайно скъпо и стратегически важно съоръжение, което остава у нас безплатно) и те отправят иск да им се плати всичко това! Естествено, към Русия, която приспада тези суми и активи от полагащите и се репарации и контрибуции като победител в руско-турската война 1877-1878! България изобщо не се издължава към Русия за това с нищо!

4. Русия отново (за трети път!) плаща (или - по-скоро опрощава, което е същото по смисъл) Освобождението и изграждането на българската държава! След Освобождението има т.н. "окупационен дълг", който е добре известен и се развява из интернет-пространството като видите ли - грозен и подъл мотив на Русия да не освобождава България, а да я зароби!

А истината всъщност е малко по-друга. По правилата на жанра от края на 19 век Русия е окупатор на бившата територия на Османската империя. Дали ще я прави отделна държава, или част от Русия, си решава тя с правото на победител! И когато все пак решава да даде държавност, суверенитет, и Конституция на тази държава, населявана от братски славянски народ! Османската империя съвсем естествено я държи отговорна за допълнителните загуби, които понася от нашето Съединение!

5. Като стана дума за Конституция, още един пирон в ковчега на страданията на клиничните русофоби: Търновската Конституция пак е подарена на България от същия този руски цар: Александър II, който ползва за модел Конституцията (разработена пак от него) на Финландия, която пак той, доброволно, без никакви войни, решава да "освободи" от рамките на Руската империя и да и даде статута на самостоятелна държава)!
Нещо, което клиничните русофоби не знаят, или ако знаят, упорито премълчават, като белоруски партизанин на разпит в Гестапо!
Този дълг изобщо не е изплатен! Има някакви стартови мизерни плащания, които нямат и 10% от размера на предявеното, останалото Руската империя маха с ръка, и "отписва" - България и без това не е в състояние да изплати този дълг дори и частично тогава!
Накратко, Русия е записала в скрижалите на историята това, което днешните ренегати, дегенерати, продажни предатели и прочее клинични русофоби не знаят, не помнят, забравят, или за нищо на света не са в състояние да признаят!
Но то е записано! Историята е именно такава.

И накратко казано - ако нямаше Русия и тази война тогава, нямаше да има България, нямаше да има Съединение, нямаше да има признаване на българската корона през 1908 година (пак те са първи!), което де факто вече чисто де юре, признава българската държава като самостоятелна и като такава независима държава за света!
Нямаше да има огромната част от нас като хора, чисто физически дори - щяха да са ни "съкратили" 2-3 пъти, като арменците!
Това е истината....... "

 



Гласувай:
2



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: radoykova
Категория: Други
Прочетен: 431542
Постинги: 189
Коментари: 337
Гласове: 396