Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.09.2015 01:22 - Анализ относно мигрантската вълна
Автор: radoykova Категория: Други   
Прочетен: 1016 Коментари: 0 Гласове:
3

Последна промяна: 21.12.2025 20:09


Виждам, че обществото се разделя на два крайни полюса относно „бежанската криза“, не приемам нито едната крайност, нито другата. Едните настойчиво ни внушават и убеждават да приемем твърденията им за демонизирания образ на всички „бежанци“, слагайки ги под общ знаменател, не виждайки в тях човешки съдби и индивидуалности, а безлична маса, „човекопоток“ от ужасяващо опасни нападатели. Няма дори да аргументирам доводите си „против“, вижда се, че самият подход за разбиране на въпроса не е правилен. Също, някои от тези анализатори предлагат като реално и добро решение мъжете – бежанци да не бягат, а да се залавят за оръжие в родината им, там да се бият и там да мрат; като дори отправят укор към тях – как така не са го направили това! И тук не съм съгласна, защото в моите очи, войнствеността е нещо старо, погрешно и дори греховно. Не подкрепям идеята, че смелостта се заключава в това да бъдеш войник и по това да се определя годността на човек. Моите разбирания изключват този подход като решение на който и да е въпрос. Ако говорим за смелост, за борба и пр., то адекватните такива към днешна дата са тези, които са в Духа. От тази крайност, да разгледаме другата: всички „бежанци“ са хрисими, човеци като нас, нека ги обичаме и посрещнем с разгърнати обятия; да им позволим да се заселват където, както намерят за добре, в каквото количество те си пожелаят, без изисквания към тях, без тщателна проверка! Съжалявам, но това са твърде розови представи за света, примесени с неглижиране на факти, които сигнализират за планираност, целенасоченост, умисъл в тези процеси. Допълнителен знак, който да ни алармира са предупрежденията в мнозина източници за това, че именно Европа ще бъде арената за война, която се води многопластово – във всички сфери и на всички нива, като почнем от физичен и стигнем до метафизичен... И това не е случайно – Европа е най-християнизираната част от света, в нея са заложбите, в нея са посадени семената на естествената еволюция на човечеството, в нея е залогът. Затова тя е на прицел, на мушка и трябва да се готвим за зор. Защото това, което се разиграва сега е подготовка за следващи събития. Тук има сценарий на тъмните. И докато „истинските християни“ си позволяват разпускане, нравствено залитане, духовна дрямка и други вътрешни противоречия и слабости, то... врагът не спи, а действа; работи в пълна сила, създава свои войнства, които да изпълнят заплануваното. Трагично е, ако ще се лъжем! Трагично е, ако ще проспим случващото се! Неоспорим факт е, че това масово разместване и подменяне на населението в Европа е възможно най-удобният вариант за прокарването на запланувани зли намерения, които да бъдат осъществени от достатъчно голям брой изпълнители. Самият многомащабен хаос е предпоставка за реализирането на дестуктивни явления. Вижда се, че това преселване става в много концентриран срок от време, масово и то не от една, а няколко различни държави, все от Азия и Африка, като често тези хора дори не се легитимират. Единични случаи на загубени документи е разбираемо, но когато е често срещано – буди напълно уместни подозрения. Същевременно, петте най-богати страни от Персийския залив не са приели нито един бежанец, супер богатите страни от Персийския залив – Саудитска Арабия, ОАЕ, Катар, Кувейт и Бахрейн – отказват да приемат дори и един сирийски бежанец: http://www.blitz.bg/news/article/359219 Към този списък се причислява и Израел, който също не допуска бежанци. И на фона на това, „бежанците-сирийци“ не се спират на по-близките държави до Сирия, а се насочват към сърцето на Европа. Единични случаи са разбираеми, но когато се случва с такава масовост, това подсказва за дирижирано „от вън“ действие. Да видим и каква е позицията на САЩ и дезинформаторите, работещи в американските органицации – искат да приемем с розови очила, безкритично случващото се. Това е допълнителен знак, че нещо е запланувано задкулисно. Допускам, че снимката с детенцето Айлан бе пусната за стръв – за да си поиграят с чувствата на хората, а после режисьорите да си развържат ръцете за по-нататъшни планувани действия, оправдавайки ги със захаросано-розови блянове и сантименти.
В ролята на контраст, има примери за интегрирали се действителни сирийци (5-ма души) в град Гоце Делчев, които работят и живеят мирно в обичаната ни родина и са успели да стъпят на краката си, благодарение на помощта на местен работодател: www.varna.utre.bg/2015/09/16/338798-samo_30_bezhantsi_tursyat_rabota_u_nas  В статията обаче се казва още, че само 30 бежанци търсят работа у нас, толкова са регистриралите се в бюрото по труда! Не е ли стряскаща тази оскъдна цифра! Само 30! Следва логичният въпрос – а другите с какви творчески планове са по нашите земи? Ето още една статия, в която се описва по-подробно как мигрантите у нас не желаят да работят: www.dunavmost.bg/Bulgaria/News/27921-bezhantsite-u-nas-ne-iskat-da-rabotyat


image


В следното изказване можем да открием нагледен пример за действието на кармичната закономерност:

"Историята внесе корективи. Тези външни сили сега са дошли в Европа. Европа сега плаща за онези 100-150 години колониализъм. Първо европейците са отишли там и са насилвали тези страни, източвайки богатствата им, а сега хората от онези страни са дошли в Европа и вече те насилват европейците в прекия смисъл на думата. Както казваше Блаженият Августин – „Няма наказание без вина“.

И още:

"В „Знакът на четиримата“ на Артър Конан Дойл например много добре е разказано как разхищаването на Индия е издигнало благосъстоянието на Великобритания. Днес обаче на Европа й се налага да си плаща сметката."

Да, тези паралели имат духовна тежест, защото констатират резултатите от натрупването на определена карма.

*****

Относно Божия промисъл, знаците показват че ние сме на такова еволюционно ниво, при което е необходимо това зло да бъде допуснато Свише, поради натрупана карма на човечеството и неготовност то да премине плавно и възходящо нагоре по пътя на одухотворената пр
освета, откриване на Бога и осъществяване на дълбока връзка с Христос. Затова се учим по трудния начин, и ще градим новото, след погром и срив. Проблемът е в активната си фаза още по времето на самите военни операции в Европа и близкия Изток. Така се задействат механизмите на следствия от първопричината, при което казват "пришла беда открывай ворота" (бедата никога не идва сама). За жалост, мнозина чак сега разбират, колко сме взаимно свързани и как страданието на едни - хлопа сега на тяхната врата! Но преди бяха дистанцирани от този проблем, мислеха, че Сирия е далеч от домовете им и не ги засяга. Е, човечество, узря ли да прогледнеш, че те засяга пряко! И не бива да стоим безразлични към злодеянията, които се вършат в която и да е точка на планетата! Ако сега не научи човечеството този урок - не виждам кога! Най-същественото, което можем да направим в тези дни на тежки изпитания е да се повдигаме духовно, да се молим за всеобщ Мир, да работим за разрастването на братството и единството между хората в Христовия импулс, да отстояваме Истината, да развиваме добродетелите си, да творим Добро! Планетата спешно има нужда от нашите добри дела и да обърнем взора си нагоре към Бога, пречистени и преобразени от вътрешната светлина на духовното познание. Божият мир и Божието благословение да залеят цялата Земя.



Да се обърне всичко на добро

Господи, да се обърне всичко на добро. Да дойде мир между всички народи в света. България да запази пълен неутралитет. Да се пробуди съзнанието на цялото човечество и то да възприеме новата Божествена вълна, която слиза отгоре към земята. Идеята за братството да проникне във всички души.

Амин.

Молитвата е дадена от Учителя Беинса Дуно по време на бомбардировките над София в края на Втората световна война.



Автор: Юлия Радойкова




Гласувай:
3



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: radoykova
Категория: Други
Прочетен: 431459
Постинги: 189
Коментари: 337
Гласове: 396